Menstruační kalíšek

NATURCUP JE ŘEŠENÍ PRO OBDOBÍ MENSTRUACE.

CO JE TO MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK?

Menstruační kalíšek Naturcup je opakovaně použitelná hygienická pomůcka pro období menstruace. Je stejně tak snadno použitelný jako tampon a je vyroben ze 100% hypoalergenního měkkého lékařského silikonu.
Po zavedení se kalíšek přizpůsobí poševní stěně a sbírá menstruační krev dovnitř,namísto jejího absorbování. Při správném zavedení nedochází k jakémukoliv úniku menstruační krve. Kalíšek není ničím napuštěný ani bělený (jako tampón) a respektuje vaše vaginální prostředí.

Ačkoliv se vám může zdát, že jde o něco nového, menstruační kalíšky existují již čtyřicátých let minulého století. První kalíšky se objevily ve stejné době jako tampóny a byly vyráběny z plastu a poté z gumy. Postupem času se vylepšil design kalíšků. S objevením nových materiálů ve zdravotnictví a díky současné technologii se kalíšky začaly vyrábět z lékařského silikonu. 


MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK NATURCUP SE VYRÁBÍ VE TŘECH VELIKOSTECH:

Naturcup 0 pro dívky

This image has an empty alt attribute; its file name is dívka.jpg

Velikost 0 je doporučena pro dívky do 18 let, které nemají pravidelný pohlavní styk a jejich menstruace je spíše slabší.
Kalíšek má průměr 40 mm a délku s kuličkou 56 mm. Obsah kalíšku je 15 ml.

Naturcup I pro mladé ženy

This image has an empty alt attribute; its file name is žena.jpg

Velikost I je pro ženy od 18 do 30 let, které za sebou ještě nemají porod, nebo rodily císařským řezem.
Kalíšek má průměr 43 mm a délku s kuličkou 65 mm. Obsah kalíšku je 22 ml.

Naturcup II pro maminky

This image has an empty alt attribute; its file name is maminka.jpg

Velikost II je pro ženy nad 30 let, ale také pro mladší ženy, které již za sebou mají přirozený porod.
Kalíšek má průměr 47 mm a délku s kuličkou 65 mm. Obsah kalíšku je 25 ml.

INFORMACE K VÝBĚRU VELIKOSTI

V případě výběru špatné velikosti kalíšek protéká. Nejprve je nutné se ujistit, zda je kalíšek správně zavedený. Pokud se problém protékání opakuje, zvolila žena pravděpodobně špatnou velikost. Buď je pro ni kalíšek příliš malý a netěsní, nebo je příliš velký a nemůže se správně rozvinout.


Velikosti II – tedy největší ze tří kalíšků – je doporučen i pro ženy, které nerodily, ale jsou starší 30 let, ze dvou důvodu. Jak žena stárne, tak se její boky začnou přirozeně rozšiřovat a vaginální svaly ztrácí svou pružnost. 
Některé sporty a aktivity (například jóga, pilates nebo tanec) udržují vaginální svaly pevné. Pokud se některé z těchto aktivit žena věnuje, měla by to vzít v úvahu i při výběru velikosti kalíšku. 
V případě, že ženě netěsní ani velikost II, pak je možné vaginální svaly aktivně posilovat cvičením na zpevnění vaginálních svalů nebo používat pro posílení vaginální kuličky.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY KE KALÍŠKU NATURCUP 

NATURCUP – ZDRAVÁ ALTERNATIVA MENSTRUAČNÍ HYGIENY

  • Jestliže nechcete používat syntetické materiály, doplněné o chemické přísady, je pro vás Naturcup tou správnou volbou. Naturcup menstruační krev neabsorbuje, ale sbírá. Díky tomu se nevysušuje vaginální prostředí a mikroflóra zůstává nedotčena.
  • Bavlna a hedvábí, ze kterých jsou tampony a vložky vyráběny, jsou výborným prostředím pro množení kvasinek. Lékařský silikon takové prostředí nevytváří, a proto nikdy nedochází k plísňovým onemocněním, ani cystitidě či syndromům toxického šoku.
  • Látky obsažené ve vložkách a tampónech způsobují u některých žen nevolnost, podrážděnost a alergie. V současné době se zkoumá možná spojitost těchto látek se závažnými onemocněními jako např. rakovina dělohy.

NATURCUP – EKOLOGICKÁ ALTERNATIVA K VLOŽKÁM A TAMPÓNŮM

Nevytváří odpad

Každý rok se na celém světě vyhodí na 45 000 kusů vložek a tampónů. Naturcup je určen k opakovanému použití, to znamená, že při šetrném zacházení vydrží
až 10 let. 

Nevytváří dioxiny

Při bělení chlorem dioxiny znečišťujících ovzduší,vodu, půdu i rostliny. Navíc se ukládají do našich tukových buněk. Během výrobního procesu kalíšků se nepoužívají žádné bělicí prostředky jako je chlór či různá bělidla. Výroba jednoho kalíšku neznečišťuje ovzduší tak, jako výroba deseti tampónů.

Nepřispívá k odlesňování

Po celém světě jsou likvidovány miliony stromů na výrobu vložek a tampónů, které se po jednom použití vyhodí. Naturcup je vyroben z lékařského silikonu. Silikon je látka skládající se z křemene a pískovce. Tyto dvě látky se poměrně hojně vyskytují v přírodě. 


NATURCUP – EKONOMICKÉ ŘEŠENÍ MENSTRUACE

NATURCUP JE NEJHOSPODÁRNĚJŠÍM ŘEŠENÍM, PROTOŽE:
  • Nepotřebujete víc než jeden kalíšek.
  • Investovaná částka se vám vrátí do šesti měsíců.
  • Díky jeho použitelnosti až 10 let se cena sníží na 5 Kč/měsíc.
KOLIK MĚSÍČNĚ UTRATÍTE ZA VLOŽKY A TAMPÓNY?

JE SNADNÉ PTÁT SE, PROČ MENSTRUAČNÍ KALÍŠKY NEJSOU TAK ZNÁMÉ JAKO TAMPONY, KDYŽ VZNIKLY VE STEJNOU DOBU. 
EXISTUJÍ DVA JEDNODUCHÉ DŮVODY: 
  • S používáním menstruačního kalíšku je třeba zkoumat vaše tělo víc než při používání tampónů. V době, kdy se obě varianty objevily na trhu, varianta „dotýkat se a prozkoumávat sama sebe“ nebyla považována za správnou. Takže byl zájem o kalíšky pouze omezený narozdíl od zájmu o tampóny určené k rychlému a jednorázovému použití.
  • Menstruační kalíšky (samozřejmě i Naturcup) jsou opakovatelně použitelné, takže potřebujete pouze jeden kus. A protože nejsou produktem jednorázového použití, komerčně se stávají nezajímavými – zisk z prodeje je výrazně nižší než u jednorázových výrobků. To, co zvyšuje komercializaci menstruačních kalíšků, je spíše záležitostí povědomí o životním prostředí a respektu k tělu.
NATURCUP JE VYROBEN ZE 100% HYPOALERGENNÍHO LÉKAŘSKÉHO SILIKONU. TENTO MATERIÁL PROŠEL ŘÁDNÝMI HYGIENICKÝMI KONTROLAMI A JE SCHVÁLEN AMERICKOU FDA (FOOD AND DRUGS ADMINISTRATION).